Alina Talai: biografia i osiągnięcia sportowe

Sport i fitness

Alina Talai to znana sportsmenka z Białorusi, uczestniczka i laureatka mistrzostw świata.

Dzieciństwo i młodość

Alina urodziła się w marcu 1989 roku wBiałoruska SRR. Wychowała całkiem aktywne dziecko, więc rodzice postanowili dać jej córkę w sekcji sportowej. Zdecydowali, że musi ćwiczyć lekkoatletykę. Przyszła sportsmenka nie stawiała oporu i chętnie odwiedzała sekcję sportową.

Po chwili trenerzy zauważyli, że dziewczyna wyróżnia się na tle swoich rówieśników. Od tego czasu zaczęła zwracać nieco więcej uwagi niż reszta.

Alina Talai z powodzeniem występowała na zawodach dziecięcych i młodzieżowych na arenie krajowej. Czas mijał, a dziewczyna stopniowo zaczęła biec profesjonalnie.

Kariera młodzieży

alina talai

W wieku dziewiętnastu lat poszła do niej pierwszakonkursy, które odbyły się poza rodzimą Białorusią. To były mistrzostwa świata młodzieży. W sukcesie sportowca niewielu uwierzyło, ale udało jej się zakwalifikować do finału. Niestety w finałach zajęła tylko czwarte miejsce. Mimo tego wyniku dziewczyna nadal ciężko pracowała.

Rok później udaje się na Mistrzostwa Europy. Do turnieju Alina ponownie pojawiła się jako "ciemny koń". Mimo wszystko Alina wróciła do domu z brązową nagrodą.

W 2011 roku Alina Talai uczestniczy po raz ostatniw mistrzostwach młodzieżowych Europy i tym razem zdobywa złoty medal. Tak więc w ciągu dwudziestu dwóch lat Alina zdobyła swoją pierwszą poważną nagrodę.

Warto zauważyć, że już w 2011 roku brała udział w grach wojennych i wygrała na dystansie 100 metrów z barierami.

Kariera dla dorosłych

zdjęcie alina talai

W 2012 roku Tali podróżuje do Turcji, gdzieto Mistrzostwa Świata w Halach. Biegacz zajmuje trzecie miejsce na dystansie sześćdziesięciu metrów z barierami. W tym samym roku zawodnik staje się drugim na Mistrzostwach Europy.

Rok 2013 nie był zbyt udany dla młodego sportowca. Wygrała tylko srebrny medal na Uniwersjadzie, która odbyła się w Rosji.

Wiosną 2015 roku Alina została mistrzynią Europy wodległość 60 metrów z barierami, a dosłownie kilka miesięcy później zdobył brąz na Mistrzostwach Świata w Chinach. Białoruś występowała również na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w odległości 100 metrów z barierami, ale opuściła turniej na półfinale. Brała również udział w sztafecie, w której białoruska drużyna przegrała w pierwszej rundzie.

Niestety olimpiada przyniosła rozczarowanie: nic nie wygrało Aliny Talai. Zdjęcia i filmy z tych zawodów pokazują cały żar pasji i sposób, w jaki próbowała sportsmenka, ale ku rozczarowaniu fanów zwycięstwo nie wygrało. Później jednak, podczas licznych wywiadów z dziennikarzami, nie szukała wymówek, ale uczciwie przyznała, że ​​nie jest gotowa na zawody.

Wskaźniki osobiste

biografia alina talai

Jak widać, Alina Talai jest dość interesującą osobą. Biografia sportsmenki przedstawia następujące dane osobowe:

• Na otwartej przestrzeni dziewczyna przejechała sto metrów w 11,48 sekundy.
  • Dwieście metrów pokonała 23,59 sekundy.
  • Sto metrów z przeszkodami dziewczyna biegnie przez 12,66 sekundy.

Jeśli chodzi o wyniki w pokoju, wyglądają tak:

• Sześćdziesiąt jardów przez 7,31 sekundy.
  • Sześćdziesiąt metrów z barierami w 7,85 sekundy. Warto zauważyć, że jest to najlepszy wynik w historii Białorusi.

Od 2008 roku Alina Talai trenuje pod kierunkiem Wiktora Myasnikowa, który jest znanym sowieckim sportowcem.

Być może, jeśli dziewczyna była trochę wyższaUdało mi się zdobyć więcej nagród. Bardzo trudno jest konkurować z wysokimi biegaczami, gdy wzrost wynosi zaledwie 164 centymetry. Mimo to Talai zawsze dąży do zwycięstwa i stara się walczyć do końca. To ze względu na uporczywy charakter dziewczyny udało się osiągnąć pewne wysokości.